Meet the new 2021-24 Executive Members!

0
Posted September 9, 2021 by WI Staff in Local Areas

 Executive Committee 2021-2024

 

 

Abercorn Area

Baronscourt, Castlederg, Donemana, Leckpatrick, Newtownstewart

Joan Beattie

——————————————

 

Ards Peninsula Area

Ballyblack, Ballygrainey, Ballyholme, Ballywalter, Donaghadee, Portaferry

Christine Rankin (Magazine and Leisure Sub-Committee Chairman)

——————————————

 

Clogher Valley Area

Augher, Aughnacloy, Ballygawley, Beragh, Clanabogan, Clogher, Fintona, Fivemiletown

Violet Little

——————————————

 

Erne Area

Brookborough, Derrygonnelly, Enniskillen, Irvinestown, Kesh, Lisbellaw, Lisanaskea, Newtownbutler, Tamlaght

Rhoda Farrelly (International Sub-Committee Chairman)

——————————————

 

 Gosford Area

Caledon, Cladymilltown, Collone, Glenanne, Jerrettspass, Maytown, Milford, Mountnorris, Richhill, Salters Grange

Lynd Roper

——————————————

 

Inver Area

Ballycarry, Ballynure, Cairncastle, Gleno, Islandmagee North, Larne, Magheramorne

Heather Adamson (Balmoral Sub-Committee Chairman)

——————————————

 

Iveagh Area

Artana, Ballievey, Closkelt, Dollingstown, Fourtowns, Loughbrickland, Moira, Rathfriland, St. John’s, Waringstown

Sandra Ledlie

——————————————

 

Knockagh Area

Ballyclare, Ben Madigan, Carnmoney, Carrickfergus, Mossley, Muckamore, Straid, Templepatrick

Pamela Robinson

—————————————–

 

Lagan Area

Drumbeg, Drumbo, Hillhall, Hillsborough, Ravarnette

Sheelagh McRandal (Federation Treasurer)

——————————————

 

Lisnagarvey Area

Ballydownfine, Crumlin, Derriaghy, Glenavy, Killultagh, Maghaberry, Maze, Upper Finaghy

Marie Darrah

——————————————

 

Londonderry Area

Culmore, Drumahoe, Eglinton, Gransha

Teresa Feeney (Home and Garden Sub-Committee Chairman)

——————————————

 

Lower Bann Area

Aghadowey, Ballyrashane, Coleraine, Exorna, Garvagh, Kilrea, Macosquin, Portstewart

Susan Lyons

——————————————

 

Moyallen Area

Drumcree, Laurelvale, Loughgall, Tandragee, Tartaraghan, Vinecash

Kathleen Verner (Federation Vice-Chairman)

——————————————

 

Quoile Area

Annalong, Ardglass, Crossgar, Downpatrick, Killinchy, Seaforde, Slievenaman, Spa

Margaret Broome (Federation Chairman)

——————————————

 

Ranfurly Area

Desertcreat, Donaghmore, Dungannon, Killycurragh, Killyman, Moy, Pomeroy

Margaret Kelso

——————————————

 

Riada Area

Armoy, Ballintoy, Ballymoney, Bushmills, Mosside, Portrush

Lorna McClure

——————————————

 

Roe Valley Area

Aghanloo, Ballykelly, Myroe, Terrydremond

Rosemary Savage

——————————————

 

Rowallane Area

Annahilt, Boardmills, Carryduff, Moneyrea, Newtownbreda, Saintfield

Brenda Richardson (Homecraft Sub-Committee Chairman)

——————————————

 

Scrabo Area

Ballyrogan, Ballysallagh, Dundonald, Gilnahirk, Holywood

Lesley Dowds (Arts Sub-Committee Chairman)

——————————————

 

Slemish Area

Ahoghill, Broughshane, Carnlough, Cullybackey, Glarryford, Gracehill & Galgorm, Kells & Connor, Randalstown

Rosemary McAllister

——————————————

 

Sperrin Area

Maghera, Magherafelt, Moneymore, Portglenone, Tobermore

Margaret McCracken


0 Comments



Be the first to comment!


Leave a Response


(required)